Jak stosować olejki eteryczne w kosmetyce do pielęgnacji skóry?
Naturalne olejki doskonale sprawdzają się nie tylko w aromaterapii, ale również i w codziennej pielęgnacji skóry. Podpowiadamy więc, po które z nich warto sięgnąć, by łagodzić podrażnienia, wspierać walkę z różnego rodzaju problemami i przywrócić skórze odpowiedni poziom nawilżenia.
Naturalne olejki eteryczne w codziennej pielęgnacji
Naturalna olejki eteryczne kryją w sobie olbrzymi potencjał, który warto wykorzystać w różnych dziedzinach, związanych z codziennym funkcjonowaniem. Jak pokazują liczne badania, olejki pozwalają zwalczyć bezsenność, likwidują łupież, zmniejszają bóle głowy, działają przeciwzapalnie i przeciwbólowo, a nawet odstraszają owady, w tym uciążliwe komary i niebezpieczne kleszcze.
Z możliwości olejków czerpie również kosmetyka. Nic dziwnego, bo właściwości w tym zakresie mają one naprawdę imponujące. Dla przykładu powszechnie stosowany olejek lawendowy doskonale sprawdzi się w leczeniu trądziku i stanów zapalnych oraz różnych dolegliwości, związanych z podrażnieniami skóry. Z kolei olejek z drzewa herbacianego to wyjątkowy preparat antybakteryjny, łagodzący stany zapalne i ułatwiający gojenie ran. Których olejków eterycznych najwyższej jakości warto jeszcze używać w codziennej pielęgnacji?
Olejek z drzewa różanego
Olejek z drzewa różanego przyczynia się do regeneracji tkanek. Nic dziwnego, że bardzo często jest on wykorzystywany na blizny, zmarszczki oraz problemy z trądzikiem. Oddziałuje on również na nasz układ nerwowy, przywracając mu równowagę. Olejek łagodzi mdłości i bóle głowy, a także działa jako naturalny afrodyzjak. Kwiatowe olejki wykorzystywane są w kosmetyce do pielęgnacji twarzy. Olejek z drzewa różanego posiada silne właściwości tonizujące i oczyszczające. Dodatkowo olejki eteryczne 100% naturalne z tej grupy nadają się do regeneracji zniszczonych dłoni.
Olejek rozmarynowy
Zastosowanie olejków eterycznych w aromaterapii jest bardzo duże, choć niektóre olejki wykorzystywane są z powodzeniem również w kosmetologii. Olejek rozmarynowy, stosowany na skórę, wykazuje wyjątkowe właściwości przeciwzapalne i przeciwgrzybiczne. Właściwości olejku pozwalają na jego wykorzystanie w kosmetykach do cery problematycznej i trądzikowej. Olejek ma działanie przeciwwirusowe i przeciwstarzeniowe, ogranicza łojotok, łagodzi stany zapalne, a dodatkowo ma piękny zapach, który z pewnością umili zabiegi pielęgnacyjne i będzie miał relaksujące działanie na nasze ciało i umysł.
Olejek cedrowy
Olejek cedrowy wykazuje również prozdrowotny charakter. Nałożony bezpośrednio na skórę, działa przeciwgrzybiczo. Nic dziwnego, że współcześnie jest on wykorzystywany jego jeden ze składników leków na grzybicę paznokci i stóp. Jest on również bogaty w witaminę A i E, a więc działa na naszą skórę przeciwzmarszczkowo, dbając jednocześnie o optymalny poziom nawilżenia. Olejek cedrowy przydaje się nie tylko w pielęgnacji, ale również wspiera nasz układ odpornościowy. Warto zastosować go w ramach inhalacji w trakcie infekcji górnych dróg oddechowych, by natychmiast poczuć ulgę w nieprzyjemnych dolegliwościach.