Zawory odcinające – dlaczego warto je montować?

zawory hydrauliczne

Zawory odcinające są urządzeniami niezwykle ważnymi w całej instalacji. To bowiem od nich w dużej mierze zależeć może bezpieczeństwo użytkowania danej instalacji. Zawory odcinające sprawdzają się nie tylko w budynkach użytkowych, ale tak naprawdę w każdym mieszkaniu czy domu. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat zaworów odcinających, dowiedzieć się, gdzie najkorzystniej je kupić – koniecznie zapoznaj się z naszym dzisiejszym wpisem.

Niezbędne zawory odcinające!

Wiele osób podczas budowy czy serwisu instalacji rezygnuje z montażu zaworów odcinających. Uważają, że jest to zbędny koszt. Tymczasem same zawory odcinające spełniają niezwykle ważną rolę. Te niewielkie urządzenia sprawdzają się w instalacjach ogrzewania, wodociągowych, a także w instalacjach gazowych, w których powinny być montowane obowiązkowo.  Na co dzień ciężko jest docenić montaż zaworów odcinających. Tak naprawdę największe ich zalety dostrzegane są w sytuacjach awaryjnych, gdy można wyłączyć dzięki nim daną część instalacji czy dokonać wymiany danego urządzenia.

Warto wspomnieć także o tym, ze zawory odcinające ciężko jest podzielić tylko ze względu na pełnioną przez nie funkcję. Większość z nich bowiem spełnia w danej instalacji pełni więcej niż jedną rolę. Z pewnością jednak do najbardziej popularnych zalicza się zawory grzybkowe grzejnikowe. Niegdyś tylko dzięki nim możliwa była regulacja ręczna przepływu czynnika grzewczego.

Zawory odcinające powinny być zamontowane nie tylko w instalacjach wodociągowych, ale także i c.o. Montuje się je z takimi elementami armatury jak: kocioł, filtry, pompy, wymienniki ciepła, zasobniki ciepłej wody użytkowej, przy rozdzielaczach ogrzewania podłogowego oraz przy zaworach zwrotnych.  W instalacjach centralnego ogrzewania występują zawory odcinające powrotne oraz zawory odcinające kątowe. Podczas naprawy grzejnika pozwalają na odcięcie osobne każdego z nich. Takie odcięcie nie ma wpływu na całość instalacji centralnego ogrzewania.

węzły hydrauliczne

Gdzie najkorzystniej kupić dobrej jakości zawory odcinające?

Jest wiele miejsc, w których można kupić zawory odcinające. Warto jednak skorzystać w tym celu z oferty hurtowni hydraulicznej z Bydgoszczy Proterm. To właśnie tam chętnie zaopatrują się fachowcy, instalatorzy czy hydraulicy. Ze względu na duże doświadczenie, wiele lat w branży, osoby tworzące hurtownię hydrauliczną Proterm, doskonale zdają sobie z tego sprawę, jak ważne jest dostarczenie materiałów instalacyjnych na czas i jak istotna jest możliwość wyboru spośród produktów nowych, wyselekcjonowanych, markowych.

Wspomniany wyżej sklep hydrauliczny oferuje duży wybór zaworów odcinających, przeznaczonych do różnego typu instalacji. Ponadto sklep gwarantuje szybką realizację zamówień, tani i bezpieczny transport oraz systemy prowizyjne i rabaty na wiele produktów.

1 komentarz do “Zawory odcinające – dlaczego warto je montować?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

19 + 13 =

© 2018-2023 Serwis ice.info.pl jest wyłącznie platformą informacyjno-rozrywkową. Nie służy jako poradnik medyczny i budowlany oraz nie ma na celu obrażanie osób trzecich. Wszystkie informacje zamieszczone na stronie nie zastępują indywidualnej wizyty i konsultacji z lekarzem lub specjalistom. Stosowanie treści zawartych na stronie ice.info.pl w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem-specjalistą. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie. |