Czy okrągły stół rozkładany to dobre rozwiązanie? Praktyczny poradnik aranżacji wnętrz

Stół w jadalni czy w salonie jest centralnym miejscem każdego niemalże domu. Przy nim spożywamy posiłki i pracujemy, a także spotykamy się z rodziną czy znajomymi. To właśnie dlatego tak ważne jest, by mebel ten odpowiadał potrzebom domowników. Jak wybrać okrągły stół rozkładany i jakie są jego zalety? Przeczytaj nasz poradnik, by świadomie podjąć ostateczną decyzję.

 

Okrągły stół rozkładany – potencjał ukryty w detalach

Okrągły stół rozkładany musi zostać dopasowany do aranżacji wnętrza. Na szczęście na współczesnym rynku istnieje cały wachlarz produktów, dzięki którym wyzwanie to nie powinno przysporzyć nikomu większych problemów. Co więcej, modele rozkładane pozwalają na ich wkomponowanie nawet w niewielkie pomieszczenia, dzięki czemu z ich funkcjonalności mogą korzystać nie tylko mieszkańcy domów, ale również i kawalerek oraz mniejszych mieszkań w budownictwie wielorodzinnym. Taki system rozkładania na ogół jest bardzo komfortowy. Dlatego też warto już na wstępie wykluczyć modele ze skomplikowanym mechanizmem, utrudniającym rozkładanie i czyniącym go uciążliwym.

Oprócz systemu rozkładania, niezwykle istotny będzie również wygląd stołu. W tradycyjnych koncepcjach aranżacyjnych doskonale sprawdzi się okrągły stół rozkładany w kolorze złotego dębu, dębu rustykalnego czy naturalnego. Nieco inne możliwości otwierają się przed posiadaczami mieszkań i domów, urządzonych zgodnie z nowoczesnymi koncepcjami aranżacyjnymi. W takie trendy doskonale wpiszą się stoły z blatami z laminowanej płyty MDF, łatwe w utrzymaniu czystości i niezwykle estetyczne. Warto rozważyć również designerskie podstawy, które wprowadzą niebagatelny styl i charakter. Ciekawym rozwiązaniem aranżacyjnym mogą być także okrągłe stoły rozkładane w czarnym kolorze, które nadadzą wnętrzu klasycznej elegancji w najlepszym wydaniu. Na takie rozwiązanie mogą zdecydować się właściciele wnętrz, urządzonych w stylu modernistycznym, loftowym czy minimalistycznym.

Wielozadaniowość i funkcjonalność w jednym meblu

Okrągły stół rozkładany cechuje wysoka funkcjonalność i wielozadaniowość. Przede wszystkim na co dzień nie zajmuje on dużo miejsca, dlatego też z powodzeniem można ustawić go nawet w stosunkowo niewielkich pomieszczeniach. Wystarczy jednak kilka ruchów, by przy stole mogło zasiąść znacznie więcej osób, co z chęcią wykorzystują zarówno większe rodziny, jak i domownicy, lubiący spotykać się w większym gronie znajomych. Co więcej, okrągły stół rozsuwany eliminuje również trudności z sięganiem po ustawione na nim potrawy, likwidując tym samym pozorną hierarchię osób przy nim zasiadających. Warto wspomnieć również o braku ostrych kantów i rogów, które mogą stanowić niebezpieczeństwo w domach i mieszkaniach, w których zamieszkują małe dzieci.

Wiele mebli z tej kategorii posiada również możliwość stopniowego wydłużania, co jeszcze bardziej zwiększa ich funkcjonalność. W świetle powyższych słów nie powinien więc dziwić fakt, że do tego rodzaju rozwiązania coraz częściej przekonują się również właściciele biur i sal konferencyjnych, ceniący sobie praktyczne, a zarazem niezwykle estetyczne meble.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sześć + 11 =

© 2018-2023 Serwis ice.info.pl jest wyłącznie platformą informacyjno-rozrywkową. Nie służy jako poradnik medyczny i budowlany oraz nie ma na celu obrażanie osób trzecich. Wszystkie informacje zamieszczone na stronie nie zastępują indywidualnej wizyty i konsultacji z lekarzem lub specjalistom. Stosowanie treści zawartych na stronie ice.info.pl w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem-specjalistą. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie. |