Czym charakteryzuje się dobry fotel gamingowy?

Fotel gamingowy to konstrukcja przygotowana z myślą o miłośnikach gier komputerowych. Jego właściwości sprawiają jednak, że stanowi doskonały wybór także w przypadku innych osób spędzających wiele czasu przy biurku, np. na pracy lub nauce. Czym powinno charakteryzować się dobre krzesło gamingowe? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w poniższym artykule. Koniecznie zapoznaj się z nim przed dokonaniem planowanego zakupu.

Wygląd

Tym, co najbardziej odróżnia standardowe fotele obrotowe do biurka od modeli gamingowych, jest specyficzny design tych drugich. Oparcie takiego krzesła najczęściej przybiera unikalny, efektowny kształt, który zapewnia mu futurystyczny wygląd. Kolejna kwestia to przyciągająca wzrok kolorystyka. Najczęściej dominuje czerń z dodatkiem akcentów w jaskrawych barwach, takich jak czerwona, pomarańczowa, żółta, jasnozielona lub różowa, rzadziej w bardziej stonowanych, jak niebieska, biała oraz odcienie szarości. Taka kolorystyka idealnie wpasowuje się w design innych produktów dla graczy. Wśród dostępnych ofert spotyka się także fotele w całości czarne, a nawet zdominowane przez biel. Według niektórych cechą dobrego krzesła będzie niepowtarzalny design, podczas gdy inni użytkownicy wybiorą bardziej stonowany model ze względu na jego uniwersalność.

Funkcje ergonomiczne

Gamingowe modele foteli obrotowych to przeważnie krzesła ergonomiczne, tylko o bardziej efektownym wyglądzie. Produkty tego typu ułatwiają zatem przyjęcie poprawnej pozycji podczas rozgrywek na komputerze, pracy czy nauki. Najlepsze fotele gamingowe to te z jak największą liczbą możliwości regulacji. Absolutne minimum, aby długotrwałe przebywanie w pozycji siedzącej nie prowadziło do poczucia dyskomfortu i dolegliwości bólowych, to opcja ustawienia wysokości siedziska, a także odpowiedniego odchylenia oparcia i podłokietników. Dzięki temu łatwiej przybrać prawidłową postawę, z wyprostowanymi plecami, podpartymi łokciami, kolanami zgiętymi pod kątem 90 stopni oraz stopami całą powierzchnią opartymi na podłodze. Warto też wspomnieć o odpowiednio wysokim oparciu ze specjalistycznymi poduszkami, które dodatkowo chronią najbardziej newralgiczne partie kręgosłupa.

Jakość wykonania

Zabrzmi to, jak truizm, ale dobre krzesło gamingowe wyróżnia się wytrzymałością. Przed zakupem warto sprawdzić, czy zastosowany materiał obicia jest odporny na przecieranie i rozdarcia, a także łatwy do utrzymania w czystości. Pozostałe elementy zazwyczaj wykonane są z tworzyw sztucznych, ale dodatkowe wzmocnienie może zapewnić metalowa rama. Producenci zazwyczaj podają maksymalne obciążenie fotela gamingowego – im wyższa to liczna, tym większa pewność zastosowania trwałych materiałów. Przed zakupem dobrze też sprawdzić, czy kółka są wykonane z tworzywa nienarażającego podłogi na zarysowania i uszkodzenia. W dobrych krzesłach dla gracza kółka są pokryte specjalną powłoką, np. z nylonu, dzięki której nie trzeba stosować dodatkowych mat ochronnych pod fotel, co wygląda mało estetycznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa + 7 =

© 2018-2023 Serwis ice.info.pl jest wyłącznie platformą informacyjno-rozrywkową. Nie służy jako poradnik medyczny i budowlany oraz nie ma na celu obrażanie osób trzecich. Wszystkie informacje zamieszczone na stronie nie zastępują indywidualnej wizyty i konsultacji z lekarzem lub specjalistom. Stosowanie treści zawartych na stronie ice.info.pl w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem-specjalistą. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie. |