Jak dbać o felgi w samochodzie? Podpowiadamy!

Felgi pełnią ważną funkcję w samochodach ze względu na ich zdolność do trzymania opony oraz odprowadzania ciepła z części układu hamulcowego. Poza tym stanowią wizytówkę całego pojazdu. Dlatego warto utrzymać je w dobrym stanie technicznym i wizualnym. Przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się o kilku najskuteczniejszych sposobach na profesjonalne dbanie o ten element swojego auta.

Czyszczenie felg podstawowymi środkami

Szczególnie ważna jest regularność w pielęgnacji. W związku z tym należy co jakiś czas po prostu umyć felgi. Można to zrobić przy użyciu podstawowych środków chemicznych, a nawet zwykłej wody i ścierki. Należy za to unikać myjki ciśnieniowej – ze względu na siłę działania uszkodzi lakier.

Jak się do tego zabrać? Nic prostszego! Wystarczy zamoczyć szmatkę lub gąbkę w wodzie, a następnie przetrzeć nią powierzchnię elementu. Można nawet wlać nieco szamponu samochodowego, który wzmocni efekt.

Warto w tym miejscu podkreślić jeszcze, że wszelkie czyszczenie powinno odbywać się na schłodzonej feldze, a więc przynajmniej kilkanaście minut po zakończonej jeździe.

Specjalistyczne środki do czyszczenia felg

Niektóre zabrudzenia są jednak zbyt poważne, by poradziła sobie z nim woda. Wówczas należy sięgnąć po zaawansowane rozwiązania. Jednym z popularniejszych sposobów na uporanie się z pyłem hamulcowym (opiłkami żelaza) czy płynami eksploatacyjnymi jest tzw. krwawa felga. Efekt pojawia się po zastosowaniu skoncentrowanego preparatu, jak np. Krwawe koło marki Moje Auto. Jest ono w stanie rozpuścić nawet takie zabrudzenia, które wydawałyby się niemożliwe do usunięcia.

Innym popularnym rozwiązaniem są kwaśne preparaty. Ich zadaniem jest usuwanie osadów oraz zabrudzeń drogowych. Na dodatek nadają połysk, przeciwdziałają korozji oraz zapobiegają przebarwieniom. Wystarczy spryskać nim czyszczoną powierzchnię z odległości ok. 20 cm, odczekać kilkadziesiąt sekund i obficie spłukać wodą.

Woskowanie felg w celu ich zabezpieczenia

­Po wyczyszczeniu dobrze zadbać o to, by felga nie ulegała tak szybko kolejnym zabrudzeniom. Do tego niezbędna będzie warstwa ochronna, którą zapewnia woskowanie. Dzięki niej woda (a wraz z nią zanieczyszczenia) szybciej spływa z powierzchni lakieru, co zapobiega osadzaniu się nieczystości. Przy okazji ułatwia mycie felgi, a także chroni przed silnym promieniowaniem UV i korozją.

Sposób nakładania wosku zależy od formy, jaką przybiera produkt. Popularnym rozwiązaniem wśród fachowców jest wykorzystanie w tym celu polerek. Odradzamy je jednak niedoświadczonym osobom, ponieważ mogłyby uszkodzić felgę. Dużo lepiej zakupić wosk w formie pasty, ponieważ łatwiej – i bezpieczniej – rozprowadza się ją po powierzchni.

Gdzie kupić bezpieczny płyn do felg?

Aby mieć pewność, że środek pielęgnacyjny będzie zarówno skuteczny, jak i nieinwazyjny dla materiału, należy zaopatrzyć się w produkty pochodzące od zaufanych producentów. Można je znaleźć w sklepie marki Moje Auto. Dostępne w nim płyny spełniają wszelkie wymagania, a także wyróżniają się wysoką jakością i przystępną ceną. Przekonaj się, w jaki sposób płyn do felg wpłynie na wygląd twojego samochodu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

czternaście + 18 =

© 2018-2023 Serwis ice.info.pl jest wyłącznie platformą informacyjno-rozrywkową. Nie służy jako poradnik medyczny i budowlany oraz nie ma na celu obrażanie osób trzecich. Wszystkie informacje zamieszczone na stronie nie zastępują indywidualnej wizyty i konsultacji z lekarzem lub specjalistom. Stosowanie treści zawartych na stronie ice.info.pl w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem-specjalistą. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie. |