Jak zrobić krzesła z palet?

Jak zrobić krzesła z palet?

Czytelniku! pamiętaj, że wszystkie informacje i porady zawarte na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji z fachowcem/lekarzem. Stosowanie treści zawartych na naszym blogu w praktyce każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.

Jak już pewnie wiesz, palety kolorów mogą być używane do tworzenia wszelkiego rodzaju rzeczy. Możesz nawet użyć ich do stworzenia wyspy kuchennej. Będziesz potrzebował co najmniej trzech palet, kilku narzędzi i farby. Wystarczy przyciąć tace do pożądanego rozmiaru, spiąć je razem i dodać blat. Pomaluj je na naturalny kolor lub bardziej żywy odcień, który pasuje do Twojej kuchni. To nie jest trudne, możesz swobodnie wybrać swój własny projekt.

Tace mogą być również ponownie wykorzystane do mebli, które wymagają więcej niż jednego, jak ten zewnętrzny stół jadalny z tacą. To nie jest twój codzienny projekt DIY, więc sprawdź jego plany. Pierwszym krokiem jest oczywiście budowanie ram, gdy ta część zostanie wykonana, wszystko będzie łatwiejsze. Jeśli znajdziesz odpowiednią odmianę, blatem może być duża taca lub kilka zwykłych tac umieszczonych obok siebie.

Usuń z desek wszelkie gwoździe i śruby

Krok 4: Przykręć deskę, którą usunąłeś w kroku 3, do dolnej części drugiej połowy palety. Uważaj, aby ominąć istniejące otwory po gwoździach, ponieważ zawierają one obcięte gwoździe. Ta połówka palety, teraz z nóżkami, staje się podstawą. Umieść podstawę we właściwy sposób na płaskiej powierzchni (jak pokazano na zdjęciu poniżej).

Teraz zaciśnij długą deskę przed powierzchnią roboczą. Następnie umieść dwie krótkie deski do krojenia na równi z odstępem wewnętrznym 430 mm. Przypnij je mocno, aby upewnić się, że możesz wywiercić wszystkie otwory i przykręcić wszystko na miejscu.

Podziel deski na pół a następnie potnij każdą na 3 do 6 kawałków. Będziesz potrzebował dziewięć 1,75-calowych listewek do siedzenia. Po prostu weź deskę o szerokości 3,5 cala i podziel ją w środku, aby uzyskać 1,75 cala. Zachowaj długość do 20 cali. Innym sposobem na to jest pocięcie pięciu 3,5-calowych desek na 20 cali i idealne przecięcie ich na pół.

Podobnie, narysuj siatkę cali na cal na 32″ blokach 1×6. Chodzi o to, aby wyciąć przegrzebki 2/3 za podłokietnikiem, aby między nimi było więcej miejsca dla twojego ciała, a szersza część to miejsce, gdzie mogą odpoczywać twoje ręce.

Umieść kawałki drewna na paletach, rozmieszczając je równomiernie

Upewnij się, że pozostała taca jest wystarczająco szeroka, aby pasowała jako oparcie. Paleta zwykle składa się z trzech warstw desek: górnej, środkowej (zwykle 2X4) i dolnej. W tym przypadku górna deska musi być wystarczająco długa, aby pasowała jako oparcie, a jednocześnie pomieścić 2X4 po obu stronach siedziska. Muszą więc mieć szerokość siedziska plus co najmniej 4 cale, a jeśli są o cal lub dwa dłuższe, nie musisz być tak precyzyjny i ułatwi ci to życie.

Przymocuj jeden koniec belki do każdego kawałka drewna

Teraz ustaw płytę dolną tak, aby była zlicowana ze wszystkimi stronami ramy szuflady (zdjęcie 1) i przymocuj śrubami. Zamontuj wkręty mniej więcej co 100 mm wzdłuż długości ramy, aby upewnić się, że płyta jest bezpiecznie przymocowana do ramy (rysunek 2). Alternatywnie, zamiast wkrętów możesz użyć gwoździ.

W ostatnim kroku wyjmij euro paletę, na której ma być zamontowane oparcie. Teraz musisz przymocować ostatnie pozostałe deski do belek palety od dołu w odległości 80 mm. Ta płytka posłuży później do przytrzymania oparcia na miejscu. Przypnij płytkę drukowaną (zdjęcie 1) i zabezpiecz ją kilkoma śrubami (zdjęcie 2). Teraz możesz zamontować oparcie (zdjęcie 3) i ustawić je pod żądanym kątem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × 4 =

© 2018-2023 Serwis ice.info.pl jest wyłącznie platformą informacyjno-rozrywkową. Nie służy jako poradnik medyczny i budowlany oraz nie ma na celu obrażanie osób trzecich. Wszystkie informacje zamieszczone na stronie nie zastępują indywidualnej wizyty i konsultacji z lekarzem lub specjalistom. Stosowanie treści zawartych na stronie ice.info.pl w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem-specjalistą. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie. |

www.ice.info.pl facebook