Czy folia na szyby samochodowe jest szkodliwa dla zdrowia?

Kierowcy samochodów osobowych coraz częściej decydują się na oklejanie szyb swojego pojazdu. W tym celu wykorzystywana jest specjalna folia przyciemniająca, która zmniejsza przepuszczalność szkła. Czy jednak może być ona szkodliwa dla zdrowia? Odpowiadamy.

Wpływ folii przyciemniających na zdrowie

Folia na szyby samochodowe nie tylko nie wpływa negatywnie na zdrowie, ale wręcz pomaga nam chronić się przed niepożądanymi czynnikami. Mowa przede wszystkim o promieniowaniu UV, które w nadmiarze działa rakotwórczo. Folia zmniejszając przepuszczalność szkła, sprawia, że do wnętrza auta, w tym na skórę, dostaje się znacznie mniej promieni UV. W ten sposób chroni pasażerów nie tylko przed dyskomfortem.

Folia jest także korzystna dla wzroku. Pozwala ona przyciemnić szybę na tyle, by oczy nie męczyły się szybciej w trakcie jazdy za kółkiem. Jednocześnie sprawia, że różne światła, a także promienie słoneczne nie oślepiają tak bardzo kierowcy i pasażerów. Tym samym spowalnia procesy starzenia się oczu.

Jak bardzo można przyciemnić szyby w samochodzie?

Naturalnie oklejanie szyb samochodowych jest regulowane prawnie. Wszystko po to, by polskimi drogami poruszały się jedynie pojazdy, które zapewniają bezpieczeństwo kierowcy, a także innym uczestnikom ruchu. Z tego powodu przyciemnianie szyby czołowej, a także przednich bocznych nie może sprawić, że przepuszczalność światła spadnie poniżej 70%.

W przypadku pozostałych te ograniczenia nie obowiązują. Można więc zdecydować się nawet na takie oklejenie tych szyb, aby przyciemnić je w jeszcze większym stopniu.

Gdzie wybrać się na przyciemnianie szyb?

Najlepsze miejsce, w którym można zdecydować się na przyciemnianie szyb to warsztat Bear Wrap. Oferuje on oklejanie nie tylko tych elementów, ale też całych samochodów za pomocą specjalistycznej folii w wybranym kolorze. W warsztacie Bear Wrap dostępne jest też oklejanie pojazdów, które mają służyć za mobilne reklamy. W tym miejscu możesz liczyć na wysoką jakość usług popartą wieloletnim doświadczeniem w branży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × 5 =

© 2018-2023 Serwis ice.info.pl jest wyłącznie platformą informacyjno-rozrywkową. Nie służy jako poradnik medyczny i budowlany oraz nie ma na celu obrażanie osób trzecich. Wszystkie informacje zamieszczone na stronie nie zastępują indywidualnej wizyty i konsultacji z lekarzem lub specjalistom. Stosowanie treści zawartych na stronie ice.info.pl w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem-specjalistą. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie. |