Dziś jezioro, jutro las – komfort podróżowania

Moda na mikrodomki wciąż trwa i przybywa osób, które właśnie w ten sposób mogą zrealizować swoje marzenie o niezależności. Mieszkając w małym, mobilnym domku nie trzeba bowiem przywiązywać się do jednego miejsca, a zmiana otoczenia wydaje się całkiem prosta do przeprowadzenia.

Gdzie można postawić swój mikrodomek?

Mikrodom to szczególna konstrukcja. Gabarytem przypomina domek letniskowy, jest jednak od niego dużo wygodniejszy. Metraż dobiera się indywidualnie, ale zwykle nie jest to więcej niż 70 metrów kwadratowych, dzięki czemu wystarczy taki domek zgłosić jako obiekt rekreacji indywidualnej – inwestor nie potrzebuje się starać o pozwolenie na budowę.

Domek od Live Tine House stawia się na własnej posesji, w ogrodzie lub na terenie należącym do innego właściciela, po uprzednim uzyskaniu od niego zgody. Wiele mikrodomków jest samowystarczalnych – posiadają zamontowane panele fotowoltaiczne do produkcji prądu oraz instalację gazową, dzięki czemu nawet stojąc na odludziu można normalnie gotować, kąpać się i korzystać z urządzeń elektrycznych. Kwestię zaopatrzenia w wodę i odprowadzanie ścieków załatwia zbiornik oraz toaletę spalającą, można też mikrodomek podłączyć bez większego trudu do istniejącej w pobliżu infrastruktury.

Ze względu na stosunkowo niewielkie rozmiary, tiny house nadają się do postawienia w atrakcyjnych lokalizacjach na łonie natury, blisko lasu, morza czy jeziora. Mikrodomek nie potrzebuje rozległej działki i można z niego korzystać również zimą, wybierając na miejsce pobytu okolice gór.

Jak można przetransportować mobilny mikrodomek?

Mikrodomki są budowane na specjalnych, bardzo wytrzymałych przyczepach, dzięki czemu konstrukcja uniesie całe wyposażenie oraz domowników znajdujących się w środku. Przyczepa ułatwia też transport małego domku. Jest ona homologowana, czyli wolno się nią poruszać po ogólnodostępnych drogach. Tiny house ma swoją masę, dlatego zwykłe auto osobowe raczej nie wystarczy i do transportu potrzebny będzie mocniejszy pojazd, z dopuszczalną masą przyczepy 3,5 tony.

Właściciel może osobiście transportować swój mikrodomek, jeśli posiada prawo jazdy kategorii B+E. W innych przypadkach przewiezienie domu można zlecić profesjonalnym przewoźnikom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × pięć =

© 2018-2023 Serwis ice.info.pl jest wyłącznie platformą informacyjno-rozrywkową. Nie służy jako poradnik medyczny i budowlany oraz nie ma na celu obrażanie osób trzecich. Wszystkie informacje zamieszczone na stronie nie zastępują indywidualnej wizyty i konsultacji z lekarzem lub specjalistom. Stosowanie treści zawartych na stronie ice.info.pl w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem-specjalistą. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie. |