Jak zbudować kompostownik z palet?

Jak zbudować kompostownik z palet?

Czytelniku! pamiętaj, że wszystkie informacje i porady zawarte na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji z fachowcem/lekarzem. Stosowanie treści zawartych na naszym blogu w praktyce każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.

W ciągu moich lat kompostowania, próbowałem prawie każdej metody jego tworzenia. Od otwartych stosów na moim podwórku do drogich jednostek z podwójnymi skrzyniami z korbami i przekładniami. Ostatecznie paletowe pojemniki na kompost stały się moją metodą z wyboru. Bonus – paleta jest darmowa.

Pojemnik na kompost może być najprostszą konstrukcją. Niektórzy ogrodnicy biorą cztery drewniane palety, zwykle dostępne za darmo od firm spedycyjnych, i umieszczają je na krawędzi, tworząc kwadrat. Palety są następnie zszywane lub wiązane razem, tworząc natychmiastowy pojemnik na kompost.

Wybierz odpowiednie materiały do kompostownika

Po przygotowaniu gotowy kompost można wykorzystać jako mulcz lub ziemię do uprawy doniczek albo posypać nim trawę jako odżywkę do trawników. Pamiętaj, aby zachować co najmniej 1/3, aby utrzymać proces kompostowania. Być może będziesz musiał stworzyć drugi pojemnik, w którym umieścisz resztki jedzenia, podczas gdy pierwszy przejdzie przez etap rozkładu, aby stać się ostatecznym kompostem.

Nie możesz się pomylić, obracając swoją wiązkę, upewniając się, że nie jest ona ani całkowicie namoczona, ani sucha, oraz mieszając brąz i zieleń. Zrównoważony kompost powinien pachnieć jak gleba i nic więcej. Jeśli jest naprawdę mokry i śmierdzący, polecam dodanie rozdrobnionych gazet i kartonu, aby wchłonąć wilgoć i szybko dodać trochę węgla.

Możesz uzyskać palety z drewna z recyklingu z różnych miejsc. Sprawdź w dużych domach towarowych, sklepach z narzędziami lub sklepach spożywczych, aby sprawdzić, czy mają dodatkowe tace do rozładowania. Otrzymasz wiele z ich produktów. Lub, przyjaciel, który pracuje w budownictwie może również mieć dostęp do niektórych nieużywanych palet.

Będziesz potrzebował kilku śrub, aby utrzymać tacę razem. Możesz użyć tego, co masz pod ręką, o ile są one wystarczająco długie, aby przejść z jednej palety do następnej. Jeśli zdecydujesz się na użycie drutu kolczastego, użyj pistoletu do gwoździ i zszywek, aby przymocować drut do tacy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

13 − 7 =

© 2018-2023 Serwis ice.info.pl jest wyłącznie platformą informacyjno-rozrywkową. Nie służy jako poradnik medyczny i budowlany oraz nie ma na celu obrażanie osób trzecich. Wszystkie informacje zamieszczone na stronie nie zastępują indywidualnej wizyty i konsultacji z lekarzem lub specjalistom. Stosowanie treści zawartych na stronie ice.info.pl w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem-specjalistą. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie. |

www.ice.info.pl facebook