Meble z drewna sosnowego – czy warto je wybrać?

Drewniane meble cenimy za wytrzymałość i piękny wygląd. Mają ponadczasowy charakter, dlatego nawet po latach prezentują się doskonale. Jednak drewno drewnu nierówne. Jak zatem wybrać idealny gatunek, który spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników? Oto nasze podpowiedzi!

Charakterystyka mebli sosnowych

Meble wykonane z drewna sosnowego to odpowiedni wybór dla osób ceniących ekologiczne rozwiązania. To naturalne tworzywo, które poddaje się recyklingowi oraz nie zanieczyszcza środowiska. Za sprawą swojego naturalnego charakteru są też przyjazne dla zdrowia domowników. Mają właściwości elektrostatyczne, dlatego niemal nie przyciągają kurzu. Z pewnością docenią to osoby zmagające się z różnego rodzaju alergiami. Kolejny ciekawy punkt to właściwości higroskopijne drewna sosnowego, które wpływają na utrzymanie właściwego poziomu wilgotności powietrza w pomieszczeniach. W praktyce oznacza to, że pochłaniają i oddają parę wodną do otoczenia.

Tworzywo o wysokiej odporności na uszkodzenia

Drewno sosnowe ma dużą sprężystość, mimo to jest odporne na uszkodzenia mechaniczne. Nie trzeba zatem obawiać się, że choćby przy częstym użytkowaniu dojdzie do jakichkolwiek uszkodzeń. To ważny aspekt zwłaszcza dla rodziców małych dzieci czy właścicieli zwierząt. Przy odpowiedniej pielęgnacji z użyciem specjalnych środków do czyszczenia oraz konserwacji przez lata drewno zachowa swój wyjątkowy urok i walory wizualne. Musimy też dodać, że zapewnia ono bardzo dobrą izolację termiczną oraz akustyczną, co stanowi sporą zaletę zarówno dla mieszkańców mieszkań w wielorodzinnej zabudowie, jak i domów jednorodzinnych.

Cena i dostępność mebli sosnowych

Kolejna wymagająca uwagi kwestia to cena drewna sosny. Zazwyczaj stół czy krzesło sosnowe będą tańsze od wyrobów wykonanych z drewna dębowego lub egzotycznego. Wynika to z faktu, że sosna występuje na terenie Polski w dużej ilości, a przy tym szybko rośnie i nie jest wymagająca w obróbce. Dzięki temu drewno z tego drzewa można dowolnie szlifować i frezować, dzięki czemu zyskuje nawet najbardziej fantazyjne formy. Ponadto nie ma większego problemu z dostępnością tego typu mebli. Znajdziemy je między w sklepie internetowym meblemagnat.pl.

Estetyczny wygląd mebli z drewna sosnowego

Nie da się ukryć, że drewno sosnowe ma wyjątkowy urok. Wyróżnia je subtelny biało-żółty kolor, który fantastycznie wpisuje się w skandynawskie, rustykalne, ale także tradycyjne aranżacje. Sosnowe meble sprawiają, że wnętrze zyskuje bardzo przytulny, ciepły wygląd. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby zmienić kolor drewna na inny choćby za pomocą bejcy lub specjalnej farby do drewna. Dzięki temu z łatwością dostosujemy je do wymarzonego wystroju choćby o industrialnym charakterze.

Sosnowy stół drewniany oraz krzesła z tego samego tworzywa, łóżko czy nawet komody lub szafy to chętnie wybierane elementy domowego wyposażenia. Wiele stylowych modeli takich mebli znalazło się w sklepie meblemagnat.pl!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 − sześć =

© 2018-2023 Serwis ice.info.pl jest wyłącznie platformą informacyjno-rozrywkową. Nie służy jako poradnik medyczny i budowlany oraz nie ma na celu obrażanie osób trzecich. Wszystkie informacje zamieszczone na stronie nie zastępują indywidualnej wizyty i konsultacji z lekarzem lub specjalistom. Stosowanie treści zawartych na stronie ice.info.pl w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem-specjalistą. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie. |