Na czym polega usługa najmu aut na kilometry? Jak korzystać z niej w Trójmieście?

Carsharing to określenie często pojawiające się w kontekście omawiania zagadnień związanych z usługami transportowymi. Oznacza on system współdzielonych aut, które można wypożyczać na minuty czy godziny. Jest to rozwiązanie, które cieszy się coraz większą popularnością m.in. w Trójmieście.

Wynajem aut na kilometry w Trójmieście – na czym polega i jakie ma zalety?

Wynajem aut na kilometry to jedna z nowoczesnych usług transportowych, jakie funkcjonują w Trójmieście. Polega ona na współdzieleniu samochodów – z jednego udostępnionego w tym systemie pojazdu korzysta wielu kierowców. Nie ponoszą oni kosztów paliwa, parkowania w strefach płatnego parkowania, przeglądów i ubezpieczenia. Płacą tylko za czas przejazdu oraz pokonany dystans. Aspekt finansowy to główny powód, dla którego opłaca się wynająć auto na kilometry. Trójmiasto jest przykładem lokalizacji, która w tym zakresie zgłasza coraz większe zapotrzebowanie. Wynajem aut na kilometry znany jest również jako wynajem samochodów na minuty. To świetna alternatywa dla komunikacji miejskiej i taksówek. Auto to wygodny środek transportu pozwalający poruszać się po terenie Trójmiasta w komfortowych warunkach. Jeśli ktoś sporadycznie siada za kółkiem lub doraźnie potrzebuje samochodu na bardzo krótki czas, to prezentowana usługa jest strzałem w dziesiątkę.

Wynajem aut na kilometry w Trójmieście – jak to wygląda w praktyce?

W celu uzyskania dostępu do samochodów użytkowanych w ramach carsharingu należy zainstalować na smartfonie aplikację PANEK CarSharing. Jest ona darmowa. Następnym krokiem jest zarejestrowanie w niej konta klienta, co zajmuje zaledwie parę minut. Podczas rejestracji potrzebne są prawo jazdy oraz karta płatnicza umożliwiająca płatności online. Po uzyskaniu potwierdzenia utworzenia konta kierowca może zacząć korzystać z aplikacji. Jest ona niezbędna do otworzenia auta, zakończenia najmu, opłacania przejazdów, zgłaszania usterek oraz rezerwowania pojazdów. Wyposażona jest w specjalną mapę pokazującą wolne samochody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × 1 =

© 2018-2023 Serwis ice.info.pl jest wyłącznie platformą informacyjno-rozrywkową. Nie służy jako poradnik medyczny i budowlany oraz nie ma na celu obrażanie osób trzecich. Wszystkie informacje zamieszczone na stronie nie zastępują indywidualnej wizyty i konsultacji z lekarzem lub specjalistom. Stosowanie treści zawartych na stronie ice.info.pl w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem-specjalistą. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie. |