Akcesoria warsztatowe – co warto zakupić do serwisowania ogumienia?

W warsztacie samochodowym z pewnością przyda się szereg różnorodnych narzędzi i akcesoriów. Niektóre z nich są wręcz konieczne do wykonania różnych prac, inne z kolei po prostu ułatwiają działanie. Warto zapoznać się z ofertą dotyczącą najważniejszych sprzętów, narzędzi i akcesoriów.

Co koniecznie powinno się znaleźć w warsztacie samochodowym?

W sklepie z akcesoriami do wulkanizacji dostępna jest szeroka oferta najlepszych jakościowo narzędzi do warsztatu samochodowego. Można zaopatrzyć się w specjalne ciężarki osobowe i ciężarowe, a także komplet urządzeń potrzebnych w serwisie wulkanizacji takich jak np. wyważarki do kół w pojazdach osobowych i ciężarowych, a także do motocyklu, system centrowania, specjalne podnośniki do kół, a także cyrkle pomiarowe, montażownica do opon. Wszystkie sprzęty pochodzą od renomowanych producentów i są bardzo wysokiej jakości, Firma Bogusz jest dystrybutorem urządzeń Butler, Winntec, Cormach – dlatego zakupując u nich urządzenia wulkanizacyjne  masz pewność, że serwisują swój sprzęt i mają dostęp do części zamiennych.

Inną grupą produktów, o których z pewnością warto wspomnieć są różnego rodzaju przewody oświetleniowe, elektryczne, pneumatyczne lub olejowe firmy Mavel. Można mieć pewność, że sprawdzą się one bardzo dobrze.

Produkty typowe do serwisu ogumienia 

Oprócz wyżej wymienionych elementów, warto także zwrócić szczególną uwagę na szereg produktów, które są niezbędne podczas zmiany ogumienia. Warto podkreślić takie akcesoria jak chemikalia, sznury do opon, kołki, narzędzia do naprawy opon, a także specjalne farby, worki oraz pistolety do pompowania kół.

Oczywiście nieodłącznym elementem w serwisach ogumienia są także zawory samochodowe –  wentyle, oraz ciężarki do wyważania kół.

Materiały wulkanizacyjne 

Sama wulkanizacja to bardzo złożony proces, który nie może się udać bez wykorzystania właściwych materiałów. W sklepie bogusz-bls.pl można znaleźć różne łatki do dętek oraz opon, które są wykonane z materiału najwyższej jakości od producentów takich jak Tip Top, Tech, a także gumy wulkanizacyjne.

Podczas swojej pracy wulkanizator musi dokładnie wyczyścić obszar uszkodzenia, a także samą łatę i posmarować te materiały specjalnym katalizatorem. Kolejnym etapem procesu jest umieszczenie opony w rozgrzanej platformie w taki sposób, aby łatka była skierowana ku dołowi. Czas wulkanizacja zwykle wynosi około 15 minut.

Jakie jeszcze produktu są potrzebne podczas wulkanizacja opon?

Podczas procesu wulkanizacja opon niezbędne są także różnorodne produkty chemiczne. Warto więc zdecydować się na zakup wybranego kleju do opon oraz do dętek. Produkty te bardzo solidnie łączą, że sobą poszczególne elementy, dzięki czemu nie ma obawy, że ulegną one ponownemu rozwarstwieniu w trakcie jazdy.

Bardzo interesującym produktem jest uszczelniacz do opon. Stosuje się go przed pompowanie kół, aby uszczelnić wycieki powietrza związane ze starzeniem się opony. Uszczelniacz należy zaaplikować na opony i poczekać aż wniknie w ich strukturę i wypełni ewentualne ubytki.

Kolejnym produktem jest specjalny odtłuszczacz, czyli środek czyszczący, dzięki któremu można bardzo szybko i sprawnie usunąć zanieczyszczenia, które znalazły się na wewnętrznej warstwie opon. Dzięki jego zastosowaniu zwiększy się przyczepność innych elementów i chemikaliów.

Ciekawe narzędzia do naprawy opon

Na koniec warto wspomnieć o pewnych mniej popularnych produktach, która bardzo się przydadzą podczas naprawy opon. Z pewnością przyda się specjalna ściernica do szorstkowania opon, szydło, które umożliwia aplikowania sznurów, bez konieczności demontowania opony, a także rolka dociskowa do naprawy dętek i opon, która pozwala prawidłowe mocowanie łat w miejscach, w których doszło do uszkodzeń. Dzięki właściwemu dociskowa usuwa ona pęcherzyki powietrza, a także umożliwia komfortowe wyrównanie powierzchni. Jest to bardzo ważny element podczas całego procesu wulkanizacji.

Nadmiar kleju, różne naklejki, czy np. folię z felg i z innych elementów karoserii można komfortowo usunąć przy pomocy specjalnych, gumowych krążków. Są one skonstruowane w taki sposób, żeby nie pozostawiać żadnych smug, ani innych śladów, a skutecznie usunąć dane elementy.

W ofercie sklepu dostępne są także specjalne worki na opony w większych rozmiarach, które zaprojektowano w taki sposób, aby skutecznie chroniły opony przed wszelkimi szkodliwymi elementami, a także przed kurzem czy promieniowaniem UV. Można w nich przechowywać opony w garażu w sezonie, w którym są nie używane. Wbrew pozorom właściwe zabezpieczenie ogumienia to naprawdę ważna kwestia, której nie można lekceważyć.

Ostatnim elementem, w który warto zaopatrzyć swój warsztat są sznury do opon. Są one utwardzone w trakcie procesu wulkanizacji, dzięki czemu pozwalają na naprawdę trwałą naprawę ogumienia i wszelkich powstałych mankamentów.

Naprawa i wulkanizacja opon to bardzo skomplikowany proces technologiczny, który wymaga wykorzystania szeregu akcesoriów i materiałów. Warto zapoznać się z ofertą hurtowni i zaopatrzyć się we wszystkie potrzebne elementy będące obowiązkowym wyposażeniem warsztatu i punktu wulkanizacji opon. Tylko materiały najlepszej jakości pozwolą sprawnie i skutecznie uporać się z powstałymi ubytkami. Warto skorzystać z oferty sklepu internetowego Bogusz na stronie : www.bogusz-bls.pl i zaopatrzyć się w najbardziej potrzebne produkty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × dwa =

© 2018-2023 Serwis ice.info.pl jest wyłącznie platformą informacyjno-rozrywkową. Nie służy jako poradnik medyczny i budowlany oraz nie ma na celu obrażanie osób trzecich. Wszystkie informacje zamieszczone na stronie nie zastępują indywidualnej wizyty i konsultacji z lekarzem lub specjalistom. Stosowanie treści zawartych na stronie ice.info.pl w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem-specjalistą. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie. |