Reperturka progu

Reperaturka stanowi wymianę blaszanej części, precyzyjnie wyciętą, którą wstawia się w ubytek. Zabieg jest związany z modelem auta, jego częściami i ceną. Pracę nad autem należy zlecić odpowiedniej firmie lub sprawdzonemu specjaliście.

Uszkodzenie progu

Progi należą do elementów samochodu, które najczęściej ulegają uszkodzeniom. Ubytki lakieru, woda, kamienie, czy sól w okresie zimowym, powodują postępujące niszczenie auta. Stalowe części ulegają korozji, co oznacza szybsze pokrywanie się rdzą. W następstwie mogą wystąpić w miejscach ubytków dziury. Ważne jest, aby zadziałać na uszkodzenia szybko. Aby usunąć pojawiające się ubytki, należy wymienić niewielki fragment progu.

W jakim celu należy zrobić reperaturkę?

Wybierając reperaturkę, warto uwzględnić szkody progu: dolnego, górnego lub stron, a także swój model auta i określić wymiary. Wszystkie zauważone szkody są odrysowywane zgodnie z technicznymi projektami samochodów. Reperaturki pasują także do różnych modeli samochodów i zakładają proces lakierowania. Różnicę można dostrzec jedynie przy zagięciu. Reperaturka progu jest metodą tańszą niż wymiana oryginalnych części, klepanie blachy czy zakupienie zestawu naprawczego.

Montaż reperaturki progu

Na początku powinno zdjąć się uszkodzony fragment progu, a następnie wstawić reperaturkę. Produkt musi pochodzić od naprawianego modelu auta. Umieszczenie elementów blaszanych odbywa się za pomocą różnych procesów spawalniczych. Ważne jest również, aby zabezpieczyć wymieniony element. W tym celu zaleca się zastosowanie środka antykorozyjnego i lakierowanie. Wszelkie prace najlepiej zlecić fachowcom lub firmie ze względu na możliwość otrzymania kilkuletniej gwarancji. 

Zalety reperaturki 

Wykonanie pracy przez specjalistów lub firmę może wystarczyć nawet na kilkanaście lat. Reperaturki są zabezpieczane innymi materiałami, odpornymi na wiele czynników, w tym tych zewnętrznych. Zabieg zapewnia pozbycie się korozji na parę lat. Najczęściej wyszukiwane są części znanych producentów marek samochodowych, takich jak np. Fiat, Opel, BMW. Dzieje się tak ze względu na posiadanie dodatkowych zabezpieczeń przed korodowaniem. Reperaturka progu https://reperaturki.pl/ jest zależna nie tylko od wielkości pojazdu, ale i części.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzynaście + siedemnaście =

© 2018-2023 Serwis ice.info.pl jest wyłącznie platformą informacyjno-rozrywkową. Nie służy jako poradnik medyczny i budowlany oraz nie ma na celu obrażanie osób trzecich. Wszystkie informacje zamieszczone na stronie nie zastępują indywidualnej wizyty i konsultacji z lekarzem lub specjalistom. Stosowanie treści zawartych na stronie ice.info.pl w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem-specjalistą. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie. |