Czy kontenery mieszkalne to dobre rozwiązanie?

W ostatnim czasie dużym powodzeniem cieszą się kontenery mieszkalne, które wyróżnia wiele zalet w tym stosunkowo niewysoka cena zakupu. Tym rozwiązaniem interesuje się coraz więcej osób, które pragną mieć swoje cztery kąty, ale nie chcą wiązać się na przyszłość z dużym kredytem. Kontenery modułowe stały się obecnie świetnym sposobem nie tylko na biznes, ale na tworzenie rodzinnego gniazdka. Wbrew pozorom to idealna przestrzeń do tego, by wygodnie mieszkać bez rezygnowania z udogodnień.

Przenośne kontenery mieszkalne – dowolna lokalizacja

Zaletą inwestycji jest niezwiązana z gruntem forma, która pozwala na niemal dowolną lokalizację obiektu, a w przyszłości jego przetransportowanie, co ułatwia również jego ewentualną sprzedaż. To rozwiązanie umożliwia wykorzystanie działek z wielkim potencjałem, na których nie mogą powstać budynki mieszkalne wykonywane tradycyjną metodą. Kontenery mieszkalne mogą stanąć zarówno w centrum miasta, jak i na łonie natury. Zaletą są również niewymagające formalności urzędowe związane z jego posadowieniem.

Producent kontenerów zapewnia indywidualny projekt

Decydując się na inwestycję, można skorzystać z gotowych modułów lub indywidualnego projektowania. Podstawą każdego obiektu są pełnowymiarowe przenośne kontenery o wymiarach długość 6055 mm, szerokość 2435 mm, wysokość 2850 mm, które można dowolnie ze sobą łączyć w parterze oraz piętrowo. Zmianom podlegają również: usytuowanie wewnątrz ścianek działowych, sanitariatów, okien oraz dobór dodatkowego wyposażenia: klimatyzacja, ogrzewanie itp. Taki obiekt można dostosować do własnych potrzeb pod względem powierzchni oraz układu wnętrza, tak by czuć się w nim komfortowo i przyjemnie.

Dom z kontenerów czy mieszkanie?

Kontenery mieszkalne stały się alternatywą dla mieszkań w zabudowie wielorodzinnej z wielu powodów. Oba rozwiązania zapewniają niewielkie, ale ergonomiczne przestrzenie do egzystowania w pojedynkę oraz z rodziną, dają duże pole do popisu w kwestii wystroju, ale różnią się ceną. Koszt realizacji domów z kontenerów jest o wiele niższy od mieszkań, co sprawia, że łatwiej zrealizować taką inwestycję za gotówkę lub przy o wiele mniejszym kredycie niż w przypadku mieszkań. Kolejną zaletą rozwiązania jest możliwość posadowienia obiektu, może on stanąć niemal w dowolnym miejscu w tym na łonie natury, co zapewnia możliwość posiadania niedużego mieszkania z własnym ogródkiem i dużo większym komfortem związanym z prywatnością. Dodatkowo obok takiego domu może stanąć również np. garaż z kontenera i to wszystko w obrębie jednej działki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa + trzynaście =

© 2018-2023 Serwis ice.info.pl jest wyłącznie platformą informacyjno-rozrywkową. Nie służy jako poradnik medyczny i budowlany oraz nie ma na celu obrażanie osób trzecich. Wszystkie informacje zamieszczone na stronie nie zastępują indywidualnej wizyty i konsultacji z lekarzem lub specjalistom. Stosowanie treści zawartych na stronie ice.info.pl w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem-specjalistą. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie. |