Ekologiczne rozwiązania ogrzewania – promienniki podczerwieni!

Szukasz alternatywy dla pieca węglowego? Niezłym rozwiązaniem są ekologiczne promienniki podczerwieni, które możesz wykorzystać w każdym z pomieszczeń, w kuchni, sypialni, salonie, czy łazience. To bardzo wydajne urządzenia, choć działające nieco inaczej niż dotąd znane ci źródła ciepła.

Promienniki podczerwieni i ich działanie

Promienniki podczerwieni charakteryzują się wysoką wydajnością pracy, zatem tego typu urządzenia mogą być eksploatowane również w dużych przestrzeniach. Jako że jest to urządzenie pracujące na podczerwień, grzejnik nagrzewa najpierw otaczające osoby oraz przedmioty, a dalej powietrze znajdujące się w pomieszczeniu.

Promienniki na podczerwień działają podobnie jak słońce. Ich priorytetem jest ogrzanie najpierw wszystkiego, co w pomieszczeniu, a na końcu powietrza, dzięki czemu po włączeniu promiennika w pomieszczeniu bardzo szybko odczuwa się ciepło.

Montaż promienników na podczerwień

Z promiennikami na podczerwień nie ma żadnego problemu, nie potrzeba im specjalnie postawionej kotłowni, wystarczy, że zamontuje się je na ścianie lub suficie oraz podłączy do źródła zasilania, czyli do prądu.

Nie wymagają stosowania otwartego ognia, brak w nich także jakichkolwiek skutków ubocznych spalania, są to bezpieczne urządzenia, które w ostatnim czasie są coraz częściej wybierane do ogrzewania mieszkań lub domów. Promienniki na podczerwień świetnie sprawdzają się także w halach przemysłowych i produkcyjnych, jak i w hotelach, restauracjach, sklepach etc.

Do montażu promienników na ścianie lub suficie nie są wymagane specjalne narzędzia, zamontowanie jest proste i można je przeprowadzić we własnym zakresie. Dzięki temu, że urządzenia montuje się na ścianach, a nawet sufitach grzejniki nie szpecą pomieszczeń, a wręcz przeciwnie, dodają im uroku.

Nowoczesny design promienników na podczerwień

Promienniki na podczerwień dostępne w sklepie takwiele.pl można montować w każdym z dostępnych pomieszczeń, ale także można je dopasować do każdego stylu, jaki ma się w mieszkaniu lub domu. Bardzo ciekawie prezentują się promienniki podczerwieni ze zdjęciem – takie ogrzewanie elektryczne ścienne dostępne jest w różnych rozmiarach i poziomach wydajności, w zależności od powierzchni pomieszczenia.

Promienniki podczerwieni są całkowicie bezpieczne dla ludzi oraz zwierząt. Temperatura powierzchni nagrzewa się do 125 stopni Celsjusza. Dzięki wykorzystaniu promienników z obrazem, mając do dyspozycji w sklepie takwiele.pl sporo motywów obrazów do wyboru, wzbogaca się aranżację pomieszczeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × trzy =

© 2018-2023 Serwis ice.info.pl jest wyłącznie platformą informacyjno-rozrywkową. Nie służy jako poradnik medyczny i budowlany oraz nie ma na celu obrażanie osób trzecich. Wszystkie informacje zamieszczone na stronie nie zastępują indywidualnej wizyty i konsultacji z lekarzem lub specjalistom. Stosowanie treści zawartych na stronie ice.info.pl w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem-specjalistą. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie. |