Jakie są ceny za kasację pojazdu na auto złomie?

Decydując się zezłomować stary samochód zastanawiamy się nad ile możemy otrzymać za przekazanie go do kasacji. Pytanie to jednak nie jest takie proste. Zysk jaki możemy otrzymać za recykling pojazdów jest bowiem mniej lub bardziej opłacalny w zależności od wielu aspektów.

Cena złomowania aut zależy od kilku czynników

Warto wiedzieć, że złomowanie samochodów to nie jest to standardowa usługa, która realizowana jest zgodnie ze stałym i sztywnym cennikiem. Ceny za kasację pojazdu uzależnione są od wielu kwestii. Najważniejsze z nich to stan techniczny pojazdu, jego masa, rok produkcji oraz ilość metali kolorowych i części niemetalowych. Innymi ważnymi elementami, które wpływają na cenę, są opłata recyklingowa, koszty transportu oraz waga pojazdu.

Zwykle skup aut zapłaci za kilogram złomu, przy czym stawki mogą się różnić w zależności od regionu. Cennik skupu aut w Gliwicach będzie z pewnością inny niż na przykład w mniejszym mieście w innym województwie. Przykładowo, ceny mogą oscylować między 80 a 95 groszy za kilogram złomu samochodowego bez katalizatora i nawet do 1,20 złotych w przypadku auta, w którym jest katalizator.

Ostateczna cena za złomowanie samochodu zależy od indywidualnej wyceny, którą otrzymuje klient po sprawdzeniu pojazdu przez pracowników skupu lub stacji demontażu. Warto również pamiętać, że przed oddaniem samochodu do złomu należy dokładnie sprawdzić, czy posiadamy ważne ubezpieczenie OC oraz czy mamy przy sobie dowód rejestracyjny, a po złomowaniu zwrócić tablice rejestracyjne do wydziału komunikacji.

Istnieje też różnica w sprzedaży wraku pojazdu do demontażu, a sprzedaży używanego auta na skup samochodów. O różnicach, atutach i wadach tych rozwiązań możesz przeczytać więcej na stronie internetowej auto złomu: https://auto-zlom.blogi.pl/wpis,ile-mozna-zarobic-na-zlomowaniu-samochodu-.html

Zezłomuj auto i otrzymaj dodatkowe środki

Masz stary samochód, który od dawna stoi w garażu i nie ma już dla niego zastosowania? Czas zacząć myśleć o jego utylizacji. Złomowanie samochodu może być opłacalne, a dodatkowo możesz otrzymać gotówkę za każdy kg złomu samochodowego.

Skup aut oferuje atrakcyjne stawki za każdy samochód, który zostanie zezłomowany. Płacą za kilogram masy, więc im więcej złomu, tym większy zysk dla Ciebie. Aby otrzymać ostateczną wycenę, należy skontaktować się bezpośrednio z firmą zajmującą się demontażem pojazdów. W większości przypadków możesz zrobić to telefonicznie, a by sprawdzić cenę za złomowanie auta wystarczy zadzwonić.

W przypadku złomowania samochodu, można liczyć na mniejszą stawkę za kilogram masy, niż przy sprzedaży pojazdu na części lub w całości. Jednakże, korzyści z takiej decyzji to możliwość legalnego pozbycia się swojego pojazdu oraz zysk związany z jego utylizacją.

Złomowanie auta jest również korzystne dla środowiska, ponieważ pozwala na jego recykling i odzyskanie cennych surowców. Dzięki temu, nawet stare samochody mogą jeszcze wiele dać i posłużyć jako surowiec wtórny.

Jeśli zdecydujesz się na złomowanie pojazdu, stacja demontażu pojazdów oferuje odbiór pojazdu, a także możliwość rozebrania go na części. Cały proces jest łatwy i szybki, a Ty możesz zyskać dodatkową gotówkę!

Nie czekaj dłużej, zdecyduj się na złomowanie auta już dziś. To opłacalna i ekologiczna decyzja, która pozwoli Ci pozbyć się starego samochodu zgodnie z przepisami i zyskać dodatkowe środki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

piętnaście − dziewięć =

© 2018-2023 Serwis ice.info.pl jest wyłącznie platformą informacyjno-rozrywkową. Nie służy jako poradnik medyczny i budowlany oraz nie ma na celu obrażanie osób trzecich. Wszystkie informacje zamieszczone na stronie nie zastępują indywidualnej wizyty i konsultacji z lekarzem lub specjalistom. Stosowanie treści zawartych na stronie ice.info.pl w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem-specjalistą. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie. |