Płytki gipsowe dekoracyjne czy cegła dekoracyjna gipsowa — które wybrać

Dekorowanie ścian wewnętrznych jest prostsze niż kiedykolwiek. Można do tego celu wybrać różne produkty, np. płytki gipsowe w formie kamienia lub cegły dekoracyjnej. Różnice między nimi ograniczają się głównie do wyglądu, konstrukcji i stylu, jaki podkreślają. Sprawdź, jak wykorzystać dekoracyjne produkty gipsowe w swoim domu i które wybrać dla siebie!

Kiedy wybrać płytki gipsowe dekoracyjne?

Szybkie i efektowne zmiany wnętrz można osiągnąć nie tylko przy pomocy drogich i ciężkich materiałów. Przykładem są płytki gipsowe dekoracyjne, które możesz wybrać w różnych wzorach i barwach. Najczęściej imitują naturalny kamień, cegłę lub beton i nie wymagają dodatkowego malowania. Wystarczy je zaimpregnować, by nie brudziły się szybko i można je było łatwo wytrzeć z kurzu.

Płytki gipsowe sprawdzają się zwłaszcza w dla tych, którzy oczekują szybkiego montażu i natychmiastowego rezultatu. Mają postać płytek, które składają się z kilku połączonych fabrycznie elementów. Montuje się je jedna przy drugiej na specjalny klej do gipsu. Takie płytki gipsowe dekoracyjne to dobra opcja, gdy nie masz profesjonalnych narzędzi oraz umiejętności położenia pojedynczych drobnych elementów w poziomie.

Cegła dekoracyjna gipsowa – dla kogo najlepsza?

Może się wydawać, że oba produkty są tym samym, jednak nic bardziej mylnego. Cegła dekoracyjna gipsowa sprzedawana jest w paczkach, które zawierają jednostkowe produkty. Każda cegła jest oddzielnym elementem, który można przykleić na ścianę. Na rynku można spotkać białe cegły gipsowe lub barwione tak, jak zwykłe cegły budowlane. Dodatkowo można zaopatrzyć się w cegły bez fug lub z fabrycznymi fugami.

Należy pamiętać, że montaż poszczególnych cegieł jest nieco trudniejszy. Po pierwsze cegła dekoracyjna gipsowa wymaga przyklejania każdego elementu po kolei. Jeśli sięgniesz po produkty bez fug, musisz dokładnie odmierzyć sobie odległości między nimi i zastosować dodatkowe uzupełnienie przestrzeni. Słabe przygotowanie podłoża sprawi, że po przyklejeniu cegły mogą się odklejać i nie trzymać poziomu.

Płytki czy cegły – co lepsze?

Dla wszystkich, którzy szukają pomysłów na szybką zmianę stylu w pomieszczeniu, płytki dekoracyjne będą najlepsze. Łatwo się je układa, często nie wymagają stosowania fugi i dodatkowych narzędzi ręcznych. Można je malować, co powoduje ich zabezpieczenie i ułatwia szybką zmianę stylu.

Jednak każdy, kto chce postawić na największą zbieżność z naturalnością, powinien sięgnąć właśnie po cegły gipsowe. Obecność fug dodatkowo podnosi walory estetyczne. Takie produkty imitują klasyczny mur z cegieł, ale wymagają więcej wysiłku w dobry montaż. Prawidłowe wykonanie klejenia, a co najważniejsze przygotowanie podłoża, przynosi rewelacyjne rezultaty.

Kluczowe znaczenie ma oczywiście wybór sprawdzonych produktów. Pamiętaj, że gips jest bardzo kruchy, więc lepiej postawić na producenta, który znany jest z przygotowywania wysokiej jakości dekoracji gipsowych. To wpłynie na Twoje zadowolenie z użytkowania nowo udekorowanych pomieszczeń przez kolejne lata!

Więcej szczegółów znajdziesz tutaj: https://www.ekostone.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

czternaście + dwanaście =

© 2018-2023 Serwis ice.info.pl jest wyłącznie platformą informacyjno-rozrywkową. Nie służy jako poradnik medyczny i budowlany oraz nie ma na celu obrażanie osób trzecich. Wszystkie informacje zamieszczone na stronie nie zastępują indywidualnej wizyty i konsultacji z lekarzem lub specjalistom. Stosowanie treści zawartych na stronie ice.info.pl w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem-specjalistą. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie. |