Sklep Legutko – szeroki wybór wysokogatunkowych nasion roślin

Sklep Legutko jest to miejsce regularnie odwiedzane przez pasjonatów ogrodnictwa. Jego oferta obejmuje między innymi nasiona i cebule roślin pochodzące z kontrolowanych upraw. W sklepie dostępne są także różnego rodzaju akcesoria ogrodnicze. Czym należy się kierować przy zakupie nasion roślin?

Które nasiona spełnią oczekiwania najbardziej wymagających ogrodników?

Jeżeli dopiero zaczynamy swoją przygodę z ogrodnictwem możemy popełnić wiele błędów przy zakupie nasion, a tym samym stracić pieniądze. Początkujący ogrodnicy nierzadko kupują rośliny, które pięknie wyglądają na zdjęciach. Zapominają jednak o dokładnym przestudiowaniu etykiety. Niestety kupowanie roślin, o których nic nie wiemy może przyprawić nas o frustrację i zniechęcić do ogrodnictwa. – podpowiada sklep W.Legutko

Bardzo ważne jest, żeby dowiedzieć się jakie są wymagania dotyczące uprawy poszczególnych roślin (podstawowe informacje znajdziemy na etykiecie). Może się zdarzyć, że w naszym ogrodzie nie będzie dla nich odpowiednich warunków. Problemem okazuje się niekiedy kupowanie nasion roślin występujących wyłącznie w krajach tropikalnych. Większość z nich nie toleruje przymrozków i może być uprawiana wyłącznie w szklarniach lub w pomieszczeniach. Zanim kupimy nasiona, musimy się upewnić, że będziemy w stanie zapewnić im odpowiednie stanowisko (nasłonecznione lub zacienione), a także podłoże (są rośliny, które lubią glebę wilgotną i żyzną, są i takie, które najlepiej czują się w podłożu suchym i ubogim w składniki odżywcze).

Zdecydowanie unikajmy kupowania dużej ilości nasion na zapas. Jeżeli są one dostępne w bardzo atrakcyjnych promocjach, naturalne jest, że mamy ochotę kupić ich więcej. Choć istnieją nasiona długowieczne, większość ma mocno ograniczoną w czasie zdolność kiełkowania (w pewnym momencie po prostu się przeterminują). Lepiej jest kupić tyle nasion, ile jesteśmy w stanie wykorzystać natychmiast.

Jak przechowywać nasiona roślin?

Jeśli zdarzy się nam posiadać większą ilość nasion, powinniśmy postarać się przechowywać je w odpowiednich warunkach. Mogą być one przechowywane w oryginalnym opakowaniu lub w papierowej torebce (ewentualnie w kopercie). Wybierajmy miejsca dość chłodne i suche (wysokie temperatury w połączeniu z wilgocią sprawią, że nasiona zaczną kiełkować). Postarajmy się zużyć posiadane nasiona tak szybko jak to możliwe.

Nasiona ziół, kwiatów i warzyw

W przypadku, gdy wybieramy nasiona kwiatów sprawdźmy jaki jest ich termin kwitnienia (są kwiaty, które zaczynają kwitnąć wczesną wiosną, a także takie, które rozwijają się dopiero pod koniec lata). Ogrodnikom sadzącym kwiaty zależy, żeby cieszyć się ukwieconym ogrodem przez cały sezon. Jeżeli kupimy nasiona kwiatów, które przekwitają w lipcu, będzie to niemożliwe.

Wybierając nasiona ziół i warzyw należy kierować się własnymi upodobaniami. Wybierzmy nasiona roślin, które często goszczą na naszym stole (ewentualne takie, które będziemy sprzedawać).

Koniecznie pamiętajmy, że niektóre rośliny nie tolerują swojego towarzystwa. Dodatkowo pewnych roślin nie można sadzić po sobie (na przykład niewskazane jest posadzenie kapusty po innych roślinach z rodziny kapustowatych, gdyż będzie ona narażona na szkodniki i choroby charakterystyczne dla tej rodziny).

Cebule roślin – jak wybrać te najlepsze?

W sklepie ogrodniczym dostępne są cebule rozmaitych roślin. Doświadczeni ogrodnicy zalecają zakup cebul dużych, jędrnych, nie posiadających żadnych przebarwień i śladów chorób. Cebule w żadnym wypadku nie mogą posiadać otworów, które są oznaką, że zaatakowały je szkodniki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 − cztery =

© 2018-2023 Serwis ice.info.pl jest wyłącznie platformą informacyjno-rozrywkową. Nie służy jako poradnik medyczny i budowlany oraz nie ma na celu obrażanie osób trzecich. Wszystkie informacje zamieszczone na stronie nie zastępują indywidualnej wizyty i konsultacji z lekarzem lub specjalistom. Stosowanie treści zawartych na stronie ice.info.pl w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem-specjalistą. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie. |