Kosiarka traktorek – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Właściciele dużych ogrodów lub innych połaci zieleni muszą się liczyć z koniecznością koszenia dużej powierzchni. W takich wypadkach warto inwestować w kosiarki traktorki, które pozwalają na bezproblemową pielęgnację trawników. Podpowiadamy, czym należy się kierować podczas wybierania tego sprzętu. 

Dlaczego warto inwestować w kosiarki traktorki? 

Kosiarka traktorek to niezwykle przydatny sprzęt pozwalający na szybkie ścinanie trawy na dużych połaciach zieleni. Ponadto sprawdzi się w przypadku średnich ogrodów, których właściciele nie mają czasu i ochoty na czasochłonną pielęgnację trawy. Jest to sprzęt, który cieszą się popularnością wśród osób prywatnych, przedsiębiorców, na przykład właścicieli boisk piłkarskich lub pól golfowych. Poza tym sprawdza się w parkach i innych dostępnych dla wszystkich zazielenionych miejscach. Kosiarki traktorki pozwalają na szybkie koszenie, co oznacza dużą oszczędność czasu. Gwarantują wysoką jakość wykonania tej czynności i zwalniają z konieczności posiadania swoich tradycyjnych odpowiedników. Można je wykorzystywać do innych prac, na przykład do odśnieżania. 

Jak wybrać dobrą kosiarkę traktorek? 

Podczas wybierania opisywanego sprzętu, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów. Pierwszy z nich to rodzaj oraz moc silnika. Mogą to być modele jedno lub dwucylindrowe. Większość osób decyduje się na silniki spalinowe, ale można też postawić na bardziej ekologiczne traktorki akumulatorowe. Ta druga opcja wiąże się też z cichszą pracą podczas koszenia. Opisywane urządzenia mogą kilka biegów, a skrzynie występują w wersjach manualnych lub automatycznych. Inne ważne elementy takiego sprzętu to: 

  • Mechanizm koszący – zazwyczaj są poruszające się rotacyjnie dwa ostrza. Mogą posiadać różną szerokość roboczą (od 60 do 130 cm). 
  • Promień skrętu – powinien być dostosowany do wielkości trawnika oraz ilości trudno dostępnych miejsc, na przykład między drzewami. 
  • Wysokość cięcia – warto stawiać na modele, które dają możliwość regulowania tego parametru. 
  • Tempomat – kosiarki wyposażone w to urządzenie nie wymagają stałego trzymania nogi na gazie. 
  • Pojemność baku – w przypadku kosiarek traktorków spalinowych warto celować w modele niewymagające nieustannego dolewania paliwa. 
  • Ergonomiczność – układ fotela w traktorku powinien zapewniać wygodną pozycję podczas jego użytkowania.  

Dodatkowe funkcje 

Wiele modeli kosiarek traktorków jest wyposażona w pojemny kosz. Takie rozwiązanie pozwala na koszenie i jednoznaczne zbieranie trawy, co zwalnia z konieczności jej późniejszego zbierania. Niektóre modele posiadają też funkcje mielenia. Ponadto warto stawiać na traktorki umożliwiające regulowanie szerokości roboczej. Taka opcja sprawia, że stają się bardziej uniwersalne. Kolejna kwestia to możliwość doczepienia pługu. Takie rozwiązanie sprawia, że kosiarka traktorek przyda się również zimą. Może być wykorzystywany do odśnieżania dróg oraz chodników. Poza tym wiele osób decyduje się, na modele umożliwiające ciągnięcie niewielkich przyczepek. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa − jeden =

© 2018-2023 Serwis ice.info.pl jest wyłącznie platformą informacyjno-rozrywkową. Nie służy jako poradnik medyczny i budowlany oraz nie ma na celu obrażanie osób trzecich. Wszystkie informacje zamieszczone na stronie nie zastępują indywidualnej wizyty i konsultacji z lekarzem lub specjalistom. Stosowanie treści zawartych na stronie ice.info.pl w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem-specjalistą. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie. |