Trawnik na wiosnę.

Można mieć piękny trawnik już nawet wczesną wiosną. Nie trzeba nawet czekać, aż wykiełkują wysiane nasiona. W jeden dzień posesja może zostać pięknie przyozdobiona murawą, która wygląda nienagannie. Trawy krajobrazowe rewelacyjnie nadają się do przydomowego ogrodu, ale nie tylko. Mają one szerokie zastosowanie. Można także zdecydować się na murawę boiskową, czyli rozwiązanie stworzone głównie z myślą o obiektach sportowych. Liczne zalety syntetycznej murawy sprawiają, że cieszy się ona coraz większą popularnością.

Zbliża się wiosna, warto pomyśleć o założeniu syntetycznego trawnika

Początki sztucznej trawy przypadają na drugą połowę XX wieku. Pierwsze projekty nie były dopracowane, ale wprowadzenie licznych poprawek sprawiło, że korzystanie z syntetycznej murawy stało się niezwykle wygodne i opłacalne. Trawa nowej generacji szybko znalazła szerokie zastosowanie. Zaczęto układać ją nie tylko na boiskach piłkarskich. Zagościła także na prywatnych posesjach.

Wspaniale nadaje się na plac zabaw ze względu na swoją miękkie włókna i elastyczne podłoże. Nie trzeba martwić się o to, że dziecko zrobi sobie krzywdę po upadku na przyjemną w dotyku i gęstą murawę z rolki. Zmniejsza się przez to ryzyko kontuzji u dzieci. O upadek u nich łatwo, ale w przypadku sztucznej trawy nie trzeba się niczym martwić.

Założenie trawnika z rolki rozwiązuje problem z jego niszczeniem na skutek oddziaływania niekorzystnych czynników atmosferycznych. Sztuczna trawa ogrodowa jest odporna na ujemne i wysokie temperatury, działanie promieniowania ultrafioletowego, opady deszczu i śniegu. Znajduje się na przepuszczalnym podłożu, dzięki czemu nadmiar wody spływa i przenika do podłoża.

Syntetyczna trawa może być wykonana z włókien monofilowych, czyli pojedynczych pasemek. Innym rozwiązaniem są włókna fibrylowane, czyli ze skręconej taśmy, która została odpowiednio ponacinana. Włókna są solidnie przymocowane do niezwykle wytrzymałego podkładu. Producenci stosują także lateks jako warstwę zabezpieczającą.

Co przemawia za wyborem sztucznej trawy ogrodowej?

Wspaniale nadaje się sztuczna trawa na balkon i taras. Zastępuje płytki zimne w dotyku i śliskie oraz niezbyt estetyczny gumolit. Można mieć elastyczną wykładzinę, która do złudzenia przypomina murawę. Sztuczna trawa ma wysokie walory estetyczne, stanowi praktyczną dekorację. Jest niezwykle łatwa w pielęgnacji, można również liczyć na niskie koszty utrzymania.

Będzie to wieloletnia inwestycja, wystarczy regularnie myć syntetyczną murawę, oczyszczać się zanieczyszczeń za pomocą zwykłego odkurzacza i grabi. Nie wymaga podlewania ani nawożenia. Można zapomnieć o konieczności zakupu urządzeń ogrodowych typu kosiarka, wertykulator, aerator itd.

Na stronie https://trawa-krajobrazowa.pl/ dostępne są trawy boiskowe o niezwykłej wytrzymałości i sprężystości. Można także kupić murawę krajobrazową, która idealnie nadaje się do ogrodu, na taras i balkon. Do złudzenia przypomina naturalną trawę z wyglądu i w dotyku. Ma bardzo miękkie i gęste włókna. Założenie sztucznego trawnika jest niezwykle proste, nie zajmuje to wiele czasu. Będzie świetną opcją dla osób stawiających na wygodę, chcących zaoszczędzić pieniądze i czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × 2 =

© 2018-2023 Serwis ice.info.pl jest wyłącznie platformą informacyjno-rozrywkową. Nie służy jako poradnik medyczny i budowlany oraz nie ma na celu obrażanie osób trzecich. Wszystkie informacje zamieszczone na stronie nie zastępują indywidualnej wizyty i konsultacji z lekarzem lub specjalistom. Stosowanie treści zawartych na stronie ice.info.pl w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem-specjalistą. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie. |