Stawiamy szklarnię z poliwęglanu – czy samodzielny montaż jest możliwy?

Część osób myślami jest w okolicach świąt, ale jest też grupa zapalonych ogrodników amatorów, którzy już teraz zastanawiają się nad uprawami, jakie rozpoczną wiosną. Aby można było szybciej zacząć swoją pasję, warto w ogrodzie postawić szklarnię z poliwęglanu. Czy po zakupie szklarni z poliwęglanu samodzielny jej montaż będzie możliwy?

Przygotowanie gruntu pod szklarnię z poliwęglanu

Jeśli zamawiasz szklarnię z poliwęglanu u producenta, w firmie Botanic możesz mieć pewność, że wraz ze szklarnią otrzymasz czytelną instrukcję do samodzielnego montażu. Oczywiście masz też możliwość zakupu szklarni z montażem.

Pierwszą rzeczą, jaką musisz zrobić, jest wybranie miejsca w ogrodzie, gdzie twoja szklarnia z poliwęglanu ma stanąć. Warto wybrać miejsce choćby częściowo osłonięte od wiatru i koniecznie odpowiednio nasłonecznione. Szklarnie z poliwęglanu są bardzo estetycznie wykonane, mogą więc być ozdobą ogrodu.

Sporą zaletą szklarni z poliwęglanu jest postawienie jej bezpośrednio na gruncie, bez potrzeby budowy fundamentów (do zestawu dołączane są specjalne kotwy). Przygotowanie gruntu, na którym ma stanąć szklarnia, nie jest trudne, wystarczy grunt wyrównać.

Gdyby jednak była potrzeba zamówienia fundamentu ocynkowanego, warto przyjrzeć się wersji Garden dostępnej w Botanic. Taka rama służy, jako podpora szklarni i jest jej solidną podstawą.

Zamówienie szklarni z poliwęglanu

W firmie Botanic ma się możliwość skorzystania ze sporej oferty szklarni z poliwęglanu, gdzie podczas zamawiania można skonfigurować potrzebną szklarnię. Do wyboru masz między innymi:

  • szklarnię Botanic Domek;
  • szklarnię Botanic Rolnik;
  • szklarnię Botanic Strzałka;
  • szklarnię Botanic Mini;
  • szklarnię Botanic Optima;
  • szklarnię Botanic typu Chlebak;
  • szklarnię Botanic Plus i Premium rozkładaną.

Poliwęglan w firmie Botanic wykorzystywany jest także w produkcji altan czy pryszniców ogrodowych.

Samodzielny montaż szklarni z poliwęglanu

Samodzielne postawienie szklarni z poliwęglanu jest jak najbardziej możliwe, o ile zakupi się szklarnię u profesjonalistów w Botanic, którzy dołączą do niej zestaw do montażu. Gotowa szklarnia z poliwęglanu sprawi, że nie musisz się martwić o to, czy wszystkie elementy będą do siebie pasowały. Firma Botanic zapewni ci trwałą i podwójnie ocynkowaną konstrukcję. Gotowe szklarnie składa się szybko, w przyszłości zaś będziesz się cieszyć konstrukcją odporną nawet na silne wiatry i gradobicie.

Warto dodać, że można zamówić także szklarnię z rozsuwanym dachem, będącą komfortową zarówno dla ludzi, jak i roślin. Taki system otwieranego dachu i boków można otworzyć w ciągu dosłownie 3 sekundy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 + 18 =

© 2018-2023 Serwis ice.info.pl jest wyłącznie platformą informacyjno-rozrywkową. Nie służy jako poradnik medyczny i budowlany oraz nie ma na celu obrażanie osób trzecich. Wszystkie informacje zamieszczone na stronie nie zastępują indywidualnej wizyty i konsultacji z lekarzem lub specjalistom. Stosowanie treści zawartych na stronie ice.info.pl w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem-specjalistą. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie. |