Jak usunąć lakier do paznokci z ubrania?

usuwanie plam z lakieru do paznokci

Czytelniku! pamiętaj, że wszystkie informacje i porady zawarte na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji z fachowcem/lekarzem. Stosowanie treści zawartych na naszym blogu w praktyce każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.

Mówi się, że dłonie to wizytówka kobiety. Powinny one być zadbane, czyste, schludne, najlepiej drobne i delikatne. Ważne są również paznokcie, o które bardzo dbają kobiety, ale i mężczyźni. Miło patrzy się na pięknie wymodelowane, czyste paznokcie, a przede wszystkim na ich piękne kolory i wzory. Można je uzyskać dzięki przepięknym odcieniom i różnorodnym kolorom lakierów do paznokci. No właśnie…lakiery do paznokci, bywają różne. Niekiedy zdarzy nam się mały wypad przy pracy, gdy przygotowujemy manicure i lakier spadnie nam na ubrania. Mała wpadka, może zdarzyć się każdemu, ale jak temu zaradzić?

Czym zmyć lakier do paznokci – skuteczne sposoby

Używając zwykłych lakierów, czy też hybrydowych zdarzyć się może mały wypadek i któreś z nich spadnie nam na ubranie, bądź obrus, czy meble obite materiałem. O ile z drewna czy plastiku nie jest trudno pozbyć się lakieru do paznokci, tak z materiałów ciężko je zmyć. Wówczas w panice wycieramy szybko kanapę i w efekcie pogarszamy sprawę, lub zastanawiamy się jak usunąć lakier do paznokci z ubrania?

Plamy po lakierze podobnie jak plamy z żywicy potrafią być bardzo uciążliwe i nie są takie łatwe do usunięcia domowymi sposobami. Czym zmyć lakier do paznokci? Co robić, gdy już pobrudzimy lakierem do paznokci naszą kanapę czy ubranie? Może warto powiedzieć, czego nie robić? Otóż, choć wydawałoby nam się to najprostsze, pod żadnym pozorem nie wolno wcierać mokrego lakieru w wierz kanapy czy ubrania. Niestety, ale podczas tej czynności, możemy wetrzeć lakier w strukturę tkaniny i efekt będzie zupełnie odwrotny do oczekiwanego.

Usuwanie plam z lakieru do paznokci nie jest łatwe, ale nie można wycierać plam zarówno suchym, jak i mokrym ręcznikiem. Skutecznym i znanym sposobem na zmycie plam z mokrego lakieru do paznokci, jest użycie sody spożywczej, a konkretnie jej mieszaniny z wodą. Plamę z lakieru należy usuwać wacikiem nasączonym roztworem. Należy go przyłożyć do plamy, a następnie pocierać. Lakier zostanie usunięty, zostaje jeszcze pozbycie się plamy z lakieru do paznokci. Czasami zdarzy się jednak tak, że nie zdążymy zmyć plamy jak lakier jest jeszcze mokry.

Wówczas należy poczekać do całkowitego wyschnięcia, a następnie spróbować zmyć go zmywaczem do paznokci. Jeśli jest to plama na ubraniu, należy zmoczyć ubranie w zmywaczu do paznokci i następnie poczekać kilka minut, można też użyć czystego acetonu, ale należy pamiętać, że będzie on bardzo silny i możemy uszkodzić czyszczoną tkaninę.

jak usunąć lakier do paznokci z ubrania

Plama po lakierze do paznokci – jak ją zmyć?

Najbardziej skutecznym sposobem na odplamianie tapicerki lub ubrań po plamach po lakierze, jest roztwór wody z sodą oczyszczoną (stosowany również do czyszczenia kostki brukowej). Jednakże ważne jest, by użyć do tego stosownych środków chemicznych. Sprawdzą się tutaj wszelkiego rodzaju odplamiacze. Musimy pamiętać, że plama po lakierze do paznokci na naszej ulubionej bluzce to nie wyrok i nie oznacza jej końca.

Najbardziej popularną metodą na zmycie plamy po lakierze jest zwyczajnie użycie zmywacza do paznokci, który jest przeznaczony do tego typu operacji. Fakt, że najlepiej używa się zmywacza zgodnie z przeznaczeniem i jest on wówczas najbardziej skuteczny, czyli zmywając paznokcie, ale można go też użyć w innym celu, na przykład w zmyciu plamy z lakieru do paznokci.

Zmywacz do paznokci bez trudu pozbędzie się plamy z lakieru. Wystarczy namoczyć nim wacik, kosmetyczny lub patyczek do uszu i potrzeć miejsce, gdzie znajduje się plamka. Należy miejsce to pocierać, aż będzie całkiem czyste. Z kolei, jeśli mamy plamę po lakierze do paznokci na ulubionych jeansach, możemy użyć wyżej wspomnianego acetonu, ponieważ jest to środek dużo mocniejszy. Następnie, aby upewnić się, że plama zeszła, należy wyprać tkaninę w odpowiedniej dla niej temperaturze, używając do tego odplamiacza, lub wybielacza, jeśli dana rzecz jest biała.

malowanie paznokci

Jak usunąć lakier hybrydowy z ubrania?

Manicure hybrydowy jest jednym z najbardziej popularnych ostatnio, ponieważ można go robić samodzielnie również u siebie w domu. Jest to rozwiązanie tanie i wygodne, zwłaszcza, że można po wielu próbach dojść do perfekcji, a efekty są naprawdę zadowalające. Niestety samodzielna praca w domu nad manicurem hybrydowym może skutkować plamami po lakierze hybrydowym na naszych ulubionych ubraniach lub wygodnych jeansach.

Jeśli korzystamy z usług profesjonalnego salonu, jest to raczej do uniknięcia, ale w domu, choćby w wyniku przypadku, może być różnie. Jak usunąć lakier hybrydowy z ubrania? Otóż najprostszym i najbardziej popularnym sposobem jest użycie acetonu. Można przetrzeć poplamione miejsce acetonem lub namoczyć je, a następnie wyprać w pralce z dodatkiem odplamiacza. Sprawdzi się tutaj również płyn do zmywania hybryd lub zwykły zmywacz do paznokci. Jednakże te sposoby działają na świeżą plamkę, gdzie lakier hybrydowy jest jeszcze mokry.

Pamiętajmy, że łatwiej usunąć lżejsze kolory, niż intensywne czerwienie. Jednym ze sposobów na usunięcie plam po lakierze hybrydowym jest użycie środków do czyszczenia łazienki. Trzeba jednak używać ich wyłącznie do tkanin mocnych, które się nie odbarwią po ich użyciu.

plama z lakieru do paznokci

Jak usunąć lakier do paznokci ze skórzanej garderoby?

Tutaj sprawa jest o tyle prosta, że jest to materiał, z którego chyba najprościej usunąć lakier jakikolwiek. Jeżeli brzydka plama z lakieru pojawiła się na skórzanych spodniach lub torebce czy portfelu, jest kilka sposobów na to by ją usunąć. Na wyschniętą plamę z lakieru skuteczna może być gumka do paznokci, którą wystarczy potrzeć palmę, lakier zwyczajnie powinien się skruszyć.

Podobnie może być z użyciem pilniczka do paznokci, ale tutaj trzeba uważać, by niechcący nie narobić większych szkód. Może się zdarzyć również, że pobrudzimy lakierem do paznokci tuż przed wyjściem portfel, skórzaną torbę, lub sukienkę. Ale wówczas może nam pomóc lakier do włosów. Wystarczy spryskać nim zabrudzone miejsce i poczekać, aż całkowicie wyschnie. Następnie przy użyciu szczotki to zębów lub szorowania rąk możemy szybko i skutecznie pozbyć się plamki. Wystarczy zeskrobać ją z powierzchni danej części garderoby.

2 komentarzy do “Jak usunąć lakier do paznokci z ubrania?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

14 + dwadzieścia =

© 2018-2023 Serwis ice.info.pl jest wyłącznie platformą informacyjno-rozrywkową. Nie służy jako poradnik medyczny i budowlany oraz nie ma na celu obrażanie osób trzecich. Wszystkie informacje zamieszczone na stronie nie zastępują indywidualnej wizyty i konsultacji z lekarzem lub specjalistom. Stosowanie treści zawartych na stronie ice.info.pl w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem-specjalistą. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie. |