Praca opiekunek osób starszych w Niemczech. Jakie kompetencje muszą posiadać opiekunki?

Zawód opiekunki za granicą, zwłaszcza w Niemczech, brzmi dla wielu Polek zachęcająco. Oczywiście głównym powodem wyjazdu są atrakcyjne zarobki, sięgające nawet 2000 euro netto miesięcznie. Jednak, jak w każdym zawodzie, niezbędne są kompetencje. Aczkolwiek nie należy się obawiać wygórowanych wymagań – w tej branży są cenione przede wszystkim umiejętności miękkie. O jakich konkretnie mowa? Wyjaśnimy w bieżącym artykule.

Opiekunka w Niemczech od zaraz! Co należy wiedzieć o pracy?

Praca opiekunki za granicą jest szczególnie atrakcyjna, jeśli zestawimy wymagania z wysokością wynagrodzenia. Z umiejętności tak zwanych twardych wymagana jest jedynie znajomość języka niemieckiego. Jednak jeśli któraś z kandydujących pań nie zna języka na tyle, by swobodnie się nim posługiwać, lub nie zna go w ogóle, nie powinna się obawiać. Wiele agencji opiekunek posiada na swojej stronie darmowe lekcje języka niemieckiego, jak np. agencja Veritas. Po opanowaniu podstaw niemieckiego, przebywając na zleceniu i używając języka na co dzień, nauka przebiega w błyskawicznym tempie. Używanie języka w codziennych rozmowach jest najlepszą i najskuteczniejszą formą nauki.

Od opiekunki za granicą oczekiwane są przede wszystkim tak zwane kompetencje miękkie. Pod tym określeniem rozumiane są takie cechy jak: empatia, satysfakcja z niesienia pomocy innym, szczególnie słabszym oraz opiekuńczość. To, co wyróżnia polskie opiekunki, jest wyjątkowa gospodarność. Panie z Polski są często chwalone przez swoich podopiecznych i ich rodziny za obrotność i dbałość, jaką wkładają w prowadzenie domu lub mieszkania. Gospodarze doceniają je również za zdolności kulinarne: dania przygotowane przez polskie opiekunki są zawsze pyszne.

Pożądanymi cechami w ogłoszeniu typu „Opiekunka w Niemczech od zaraz” zazwyczaj są cierpliwość i wyrozumiałość. Opiekunka podejmująca się zlecenia musi zdawać sobie sprawę, że wyjeżdża do osoby w pewnym stopniu zniedołężniałej, która nie potrafi samodzielnie funkcjonować na co dzień. W takich przypadkach niezbędne są ogromne pokłady cierpliwości i umiejętność postawienia się w sytuacji osoby starszej.

Jeśli posiadasz wymienione cechy i chcesz się sprawdzić w roli opiekunki za granicą, nie zwlekaj – zgłoś się do Veritas Opieka: https://www.veritas-opieka.pl/oferty-pracy/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × 1 =

© 2018-2023 Serwis ice.info.pl jest wyłącznie platformą informacyjno-rozrywkową. Nie służy jako poradnik medyczny i budowlany oraz nie ma na celu obrażanie osób trzecich. Wszystkie informacje zamieszczone na stronie nie zastępują indywidualnej wizyty i konsultacji z lekarzem lub specjalistom. Stosowanie treści zawartych na stronie ice.info.pl w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem-specjalistą. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie. |